savagetulip (savagetulip) wrote in knihomol,
savagetulip
savagetulip
knihomol

 • Mood:
 • Music:

Magnus Mills: Tři za králem šli

Alegorie, příběh-nepříběh hrdiny-nehrdiny.

Autor: Magnus Mills
Název: Tři za králem sli (Three To See The King)

Image hosted by Photobucket.com

O knize:
Jenom zdánlivě nám plechové domky a pustina v zemi nikoho nic neříkají. Běžné zařízení, odpolední čaje, žena, co se odněkud vezme a nastěhuje se, přicházející návštěvy, lidé, kteří houfně odcházejí na jakousi zvláštní stavbu. Kniha o soužití člověka s ostatními podivíny, o jejich zbytečnosti a důležitosti, snech a pošetilosti. Že by tajemné podobenství o naší moderní době?

Zvláštní :)


Bydlím v domku, který je celý z plechu. Má čtyři plechové stěny, plechovou střechu, komín a dveře. Všechno jen z plechu.
Můj domek nemá okna, protože stejně není na co koukat. Mám ovšem okenice, jimiž můžu v případě potřeby dovnitř pustit světlo, ale jsou většinou kvůli zdejšímu počasí zavřené. Stojí v divočině, můj domek, na náhorní plošině. V noci skřípe a úpí - jak ho vítr po celé hodiny bičuje a hledá skulinku, kudy by se dostal dovnitř. Kdysi mě trápilo, že se za takto krutých podmínek jednoho dne rozpadne. Dnes ale vím, že je to docela bytelný domek. Člověk, který ho postavil, si na tom dal záležet.
Slyšel jsem, že se hodlá vrátit a začít práci zase od začátku. Samozřejmě by v tom případě byl velmi vítán, protože má zanlosti jako žádný druhý. Zatím po něm ale není ani vidu, ani slechu.
Občas se na tuto pláň někdo zatoulá a hledá si nějaké místo, kde by se mu líp žilo. Někteří hledači tvrdí, že by rádi žili jako já - chráněni před živly vlnitým plechem a pak už nic. Jestliže mě prosí o radu, tak jim říkám, že tu dojdou klidu, pokud ovšem nežádají příliš. Někdo tu zůstane, někdo jde dál.
Tenhle můj domek mi slouží opravdu skvěle. Je sice jenom z plechu, ale drží, zatímco království se rozpadají. Je to moje útočiště i pevnost. Kéž je i vaším chrámem.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments